Winter Ski Resort Jobs, USA

Education In BusinessThe Hong Kong Polytechnic College (PolyU, Chinese: 香港理工大學) specialises in professional training in Hong Kong. Kupuje to co mi się podoba i na co mnie stać. Nie będę płacił 300 zl więcej, aby mieć dobry sterownik, bo koniecznie musze mieć Linuksa – nie muszę, nie oferuje mi ŻADNEJ wartości dodanej. Jak może drukarka źle działać? Może drukować, ale w dużo niższej niż normalna rozdzielczości dpi, oraz z dużo gorszym zarządzaniem kolorów i jakością wydruku.

Tym razem moja kolej. Pierwszy raz wziąłem udział w tej ciekawej akcji paczkowej # wykopaka i od razu trafiłem na fajnego nadawcę. Niestety Mirabelka – właścicielka kotki Fiszki się nie przedstawiła, ale tak czy inaczej dziękuję oficjalną drogą – pewnie to przeczytasz. Zawartość dotarła bez jakiejkolwiek skazy, mimo że pokonała w poprzek prawie całą Polskę.

Nawet jeśli ktoś zainstaluje takiemu nieświadomemu użytkownikowi antywirus, to efekt jest zwykle częściowy. W momencie skończenia się subskrypcji zwykle nie jest ona przedłużana, bo ofiara nie czyta albo nie rozumie komunikatów. Oprócz wirusów ofiara ma też zwykle zainstalowane 30 toolbarów do przeglądarki oraz 50 programów w autostarcie, co wynika z tego, że albo klika wszędzie OKAY, albo wszędzie Anuluj. Komunikatów nie czyta lub nie rozumie – i zgadza się na wszystko. Nie wspominając już tym, że kupiony w sklepie laptop ma 60 preinstalowanych programów, które nigdy nie są używane (jakieś wersje testowe backupów, alternatywne “programy do instalacji innych programów” itp.) – a wszystkie oczywiście uruchamiają się na starcie oraz aktualizują w najmniej przewidywalnych momentach.

Nie jest to pierwsza (i na pewno nie ostatnia) książka w tym temacie – z podobnych czytałam kiedyś np. Jak się nie pomylić” Jordana Ellenberga – ale w tej spodobał mi się bezpośredni styl przekazywania wiedzy statystycznej, bez zbędnych anegdotek i wtrąceń od autorów. Na polskim rynku listy popularności podbija ostatnio Statystycznie rzecz biorąc” Janiny Bąk (znanej pod pseudonimem Janina Every day), ale z tego co słyszałam i czytałam, ta z kolei właśnie anegdotami stoi. Książka jest póki co niedostępna po polsku, ale jeżeli nie macie problemu z czytaniem książek po angielsku, to zdecydowanie polecam.

Pracownicy w sklepie zmieszani bo nie mają tego w magazynie, a ponoć mieli dostać dostawę konsol już kilka dni temu (co by się zgadzało bo moje wyszło jakoby w piątek). Gość mi powiedział że musiał to ktoś zmienić kto ma dostęp wyżej do systemu, bo nie mieli jeszcze sytuacji by paczka sama zmieniła standing bez jej fizycznej obecności u nich.